Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Школярка придумала, як Лисичанськими шахтами обігріти будинки

Ідея Софії Крамаренко дозволить комунальникам економити 167 тисяч доларів щомісяця.

Поки у вищих ешелонах влади мріють зменшити споживання дорогого російського газу, у 9-класниці Софії Крамаренко з міста Сєверодонецька Луганської області вже є готовий рецепт. Вона пропонує опалювати багатоповерхівки гарячою водою з покинутих шахт.

Ідею для батьківщини Софія знайшла, коли готувалася до міжнародного конкурсу "Збережемо тепло Землі в своїх будинках", який проводить Норвезьке товариство охорони природи.

- Софія дізналася, що в Голландії спеціально бурять свердловини в землі і використовують тепло підземних вод, - каже науковий керівник юного дарування, учитель фізики вищої категорії Анна Тропиніна. - А у нас і бурити не треба - в сусідньому Лисичанську 6 шахт, 4 з яких закриті. Щоб не було зсувів, воду з них відкачують і скидають в річку Сіверський Донець. Її температура 20-30 градусів, з 4 шахт на годину викачують 730 кубометрів.

- Якщо цю воду пропустити через тепловий насос, то її температуру можна знизити до 4 градусів, а отриману теплову енергію використовувати! Взимку опалювати житлові будинки або теплиці, а влітку підігрівати воду, що подається в квартири, - впевнена Софія Крамаренко.

Впевненість базується на точному розрахунку. Папа-підприємець, який закінчив свого часу фізфак Ростовського університету, допоміг зробити лабораторну установку - тепловий насос і організовував зустріч доньки з фахівцями, які підрахували: використовуючи тепло підземних вод тільки однієї шахти, можна опалювати 5-6 багатоповерхівок.

А якщо задіяти всі непрацюючі шахти, то забезпечити комфорт можна в 23 стоквартирних будинках в найхолодніший зимовий місяць - лютий. Якщо використовувати цю ж можливість для підігріву води, економія буде серйозна - 167 тисяч доларів щомісяця.

Тепер в місцевому муніципалітеті думають, як перетворити теорію в реальні гроші, а дівчинку чекає заслужена нагорода переможниці конкурсу.

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"