Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Тепер за ВДО відповідає ЖКГ

Виконком Лисичанської міської ради прийняв рішення "Про затвердження вартості послуг з технічного обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових інженерних мереж". Тепер за ВДО відповідають Жеки, і саме їм ми платитимемо за цю послугу. Це рішення нам прокоментував А.В. Калашник, заступник міського голови м. Лисичанська.

Нещодавно на питання вашої газети відповідала директор КСП "Лисичанськводоканал" Ірина Яківна Бончужна. Одне з питань торкалося якраз передачі внутрішньобудинкового обслуговування мереж жекам. Так от, власне, до цієї відповіді додати практично нічого. Ситуацію по "Лисичанськводоканалу" Ірина Яківна вам пояснила, по "Лисичанськтепломережі" ситуація аналогічна.

Тобто підприємства не можуть включити роботи по обслуговуванню внутрішньобудинкових мереж в тариф, але при цьому ВДО здійснюють, несучи таким чином витрати. Отже, повторю, рішення виконкому Лисичанської міськради за № 727 від 7.12.2010 року цілком логічне і обгрунтоване.

- чи Будуть ті мешканці, в чиїх квартирах встановлено індивідуальне опалювання, платити за ВДО?
- Так, будуть. Згідно з українським законодавством, співвласники квартир повинні брати участь у витратах на технічне обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж пропорційно займаної площі квартири. Відключення від мереж центрального опалювання і гарячого водопостачання не може бути основою для звільнення мешканців від плати за ці послуги.

Про це говорить нам стаття 360 Цивільного кодексу України.
Власникам квартир в багатоповерховому житловому будинку на праві спільної загальної власності належать приміщення загального користування, опорні конструкції будівлі, механічне, електричне, санітарно-технічне і інше устаткування за межами і усередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будови, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, розташованих в житловому будинку.

Автором приведеного визначення є Верховна Рада України (стаття 382 Цивільного кодексу України).
До внутрішньобудинкового інженерного устаткування відносяться інженерні комунікації і технічні пристрої, що забезпечують санітарно-гігієнічні умови і безпечну експлуатацію квартир (це, серед іншого, і загальнобудинкові мережі тепло- і водопостачання). Таким чином, внутрішні будинкові мережі центрального опалювання і гарячого водопостачання є невід'ємною частиною інженерно-технічного устаткування житлового будинку.

Так от, стаття 360 Цивільного кодексу України і вказує, що співвласник відповідно до своєї долі по праву загальної пайової власності зобов'язаний брати участь у витратах на зміст і збереження загального майна, в сплаті зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами по зобов'язаннях, пов'язаних із загальним майном.

Я б тут вашу увагу звернув ще на те, що співвласник зобов'язаний нести відповідальність. Це про що говорить? Та хоч би про те, що підлоги квартири одного приватного власника є стелею такої ж квартири такого ж власника поверхом нижче. Ось про що забувати не варто. Тобто у тому випадку, якщо ви у себе в квартирі не проводите профілактичні роботи, не містите ті, що проходять через квартиру того ж теплопостачання в належному стані, ви наражаєте на небезпеки своїх сусідів - таких же як і ви власників.

І саме вам перед ними відповідальність нести, "якщо чого станеться". Це раз. І другий приклад: ось візьмемо 9-поверховий будинок, де по одному стояку відрізувалося від центрального опалювання 8 квартир. Виходить, що цей один, який залишився, повинен сам платити за зміст в належному стані усього стояка? А також "зобов'язаний брати участь у витратах на зміст і збереження загального майна", до якого стояк теж відноситься.

Знову ж таки, не хочуть мешканці платити жекам за ВДО, тому як вважають, що ті робити нічого не будуть - питань немає. Є два шляхи вирішення цього питання.

Перший: відмовитися від цієї послуги. Для цього потрібна стовідсоткова згода усіх мешканців будинку (хотілося б відмітити, що за результатами громадських слухань жоден з будинків в Лисичанську не ризикнув відмовитися від послуг Жеку).

Другий: мешканці створюють ОСМД, укладають договори з новим підрядчиком, у якого ліцензія буде на цей вид послуг, дозволи усе, і платять йому - які проблеми? Про необхідність створення ОСМД ми, до речі, вже давно населенню говоримо.

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"
Карта сайта