Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Олігархи на виборах: група Льовочкіна-Фірташа дружить з Кличком та ставить на округи

«Українська правда» продовжує аналізувати політичні смаки фінансово-промислових груп на парламентських виборах. У попередній частині ми писали про висуванців Віктора Пінчука, Ігоря Коломойського, Костянтина Жевага, Петра Порошенка та акціонерів «Континіуму». Сьогодні — про групу «РосУкрЕнерго».

Ці вибори – спроба Фірташа, Льовочкіна та Бойка дати бій Сім’ї та «донецьким», які наступають за всіма фронтами та монополізують українську політику.

Так зване «газове лобі» отримало мінімальне представництво в прохідній частині списку Партії регіонів. Донецькі на чолі з Андрієм Клюєвим, що керують штабом, зачистили конкурента. Надолужити своє власники «РосУкрЕнерго» намагаються за округами.

Задача Льовочкіна-Фірташа – отримати в новому парламенті неформальну групу, якою можна торгуватися за збереження своїх позицій. Наступна Верховна Рада в конституційних термінах має проіснувати до 2017 року. Тому ця група покликана убезпечити «РосУкрЕнерго» від неприємностей і в тому разі, якщо на президентських виборах 2015 року Віктор Янукович зазнає поразки.

Висуванці групи «РосУкрЕнерго» або дружні до Фірташа з Льовочкіним кандидати вказані на схемі (клікніть для збільшення):

До прохідної частини списку Партії регіонів потрапило троє людей з «газового лобі» – це постійний представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко (креатура Льовочкіна), баскетболіст Олександр Волков (він разом з Фірташем ставив на ноги баскетбольний клуб «Київ») та Іван Мирний (керівник охорони Дмитра Фірташа).

Четверта представниця цієї групи в списку регіонів — Інна Богословська, яка живе в своєму власному світі помсти Юлії Тимошенко. До речі, після цих виборів Богословська може бути несамотня в парламенті – за округом у Кам’янець-Подільському балотується її чоловік Володимир Мельниченко.

Ганна Герман та Олена Бондаренко, які працевлаштували своїх чоловіків на посади середньої ланки в СБУ та Мінпаливенерго, від заздрощів можуть кусати лікті.

Другий за чисельністю філіал групи Фірташа-Льовочкіна – це партія УДАР.

Щонайменше двоє осіб зі списку Кличка напряму читаються як креатура цієї групи. Восьмий номер УДАРу Наталія Агафонова в документах значиться як «податковий консультант «Нестле Україна». Насправді це – найкраща подруга Юлії Льовочкіної під час та після навчання на юридичному факультеті університету Шевченка.

15 номер списку – Сергій Куніцин, президент футбольного клубу «Таврія», що фактично належить Фірташу. Крім того, Куніцин як мер Красноперекопська фактично зробив депутатом в далекому 1998 році Валерія Хорошковського, коли той обрався за цим виборчим округом.

Технологічний розрахунок полягає в тому, що Куніцин має близько 10-12% рейтингу в Криму, що може забезпечити додаткові 1-1,5% загальному списку УДАРу по Україні.

Деякі люди в УДАРі мають спільний бізнес з представниками групи Фірташа-Льовочкіна або товаришують з їхніми родинами.

Так, 28 номер списку УДАРу – екс-депутат Павло Рябікін, в минулому соратник Ігоря Бакая, екс-заступник міністра транспорту та екс-посол в Данії. За три місяці до висунення в депутати Рябікін був обраний керівником Миколаївського обласного осередку УДАРу.

Насправді Рябікін відомий у київській тусовці мільйонерів як власник яхт-клубу «Маячок». На території цього комплексу розташоване футбольне поле, де любить грати Сергій Льовочкін із друзями. Сьогодні власником 50 відсотків «Маячка» є структури, пов’язані з Дмитром Фірташем.

Лояльність групи Фірташа до Кличка проявляється і в різних інших історіях – як то покази фільму про боксера на телеканалі «Інтер», або неочікуване висвітлення «Інтером» конфлікту між кандидатом Кличка та кандидатом Азарова на одному з округів Київської області. Це не кажучи про дозвілля, яке часом Кличко проводить разом з Хорошковським у одному зі спортивних клубів Київської області.

Віталій Чепинога, екс-спічрайтер Тимошенко, опинився на потенційно прохідному 40 місці УДАРу, хоча до моменту висунення його мало що пов’язувало з УДАРом. За однією з правдоподібних версій, Чепинога зблизився з Льовочкіними завдяки своєму найкращому другу Віталію Чудновському, нареченому Юлії Льовочкіної.

Сам Віталій Чудновський балотується за округом в Київській області, а Юлія Льовочкіна висунута Партією регіонів у Феодосії. До речі, платники податків посильно допоможуть її перемозі — під час внесення змін до бюджету навесні 2012 року на Феодосію було виділено 12 мільйонів гривень додаткових субвенцій. Буде зроблено все, аби в суспільній уяві ці гроші асоціювалися з сестрою глави адміністрації президента.

Тут же, в Криму, від Фірташа балотується Олександр Нечаєв, керівник національної компанії «Титан України», яка управляє 50 відсотками державної частки в «Кримському Титані». Іншою половиною «Кримського Титану» володіє Фірташ — він же фактично контролює підприємство.

У липні цього року уряд Азарова видав розпорядження про продаж державної половини акції «Кримського Титану» – в урядовий документ забули лише вказати прізвище Фірташа як майбутнього власника підприємства.

В Одеській області балотується Іван Фурсін – друг Льовочкіна ще з часів їх спільного навчання, його компаньйон та власник «Місто-банку» – в якому до обрання депутатом працювала Юлія Льовочкіна. Крім того, на Фурсіна було оформлено 5% в сумновідомому газовому посереднику «РосУкрЕнерго», а купівля скандальної «вишки Бойка» у ризьких бомжів проводилася через латвійський банк Фурсіна Trasta Komercbanka.

В Черкаській області балотується Валентина Жуковська, яка очолила тимчасову адміністрацію Надра-банку після його придбання Фірташем. Син Жуковської був одним з небагатьох начальників управлінь секретаріату Ющенка, хто зберіг посаду після інавгурації Януковича. На минулому тижні Фірташ особисто приїздив до Черкас підтримати Жуковську — за гроші олігарха було реконструйовано місцевий будинок культури.

Геннадій Федоряк, керівник «Чернівцігаз», що контролюється Фірташем, іде за округом на батьківщині Яценюка. Шанси висуванця «газового лобі» підвищуються завдяки слабому набору конкурентів: опозиція віддала квоту «Свободі», яка виставила за округом лікаря-травматолога, а «УДАР» — фізичну особу-підприємця.

За містом Чернівці балотується Віталій Михайлішин, секретар міської ради, людина Фірташа. До слова, в команду Михайлішина входить чоловік Оксани Продан, четвертого номеру списку УДАРу. Від минулого року Василь Продан – член виконавчого комітету Чернівецької міської ради.

У Луганській області щонайменше два кандидати, пов’язані з міністром палива та енергетики Юрієм Бойком, – екс-депутат Юлій Йоффе та мер Лисичанська Сергій Дунаєв.

У Київській області, куратором якої в Партії регіонів є Бойко, балотується один з його підлеглих – заступник голови правління НАК «Нафтогаз» Сергій Кацуба – людина, що дуже багато знає про оборудку з «вишкою Бойка», придбану в латвійських бомжів.

Його батько Володимир Кацуба висувається в Харківській області. Технічним кандидатом Кацуби-старшого є підлеглий його сина — юрист підприємства «Воєнізована аварійно-рятувальна служба «ЛІКВО» НАК «Нафтогаз України».

Третій Кацуба – брат Сергія Олександр – поки нікуди не балотується, він працює заступником голови правління «Чорноморнафтогазу».

Керівник Деснянської районної адміністрації Києва Віктор Жеребнюк – кандидат у Жмеренці Вінницької області. Там він працював мером до переведення в Київ під патронатом Льовочкіна, що неофіційно відповідає за столицю. Конкурент Жеребнюка на окрузі — екс-голова Верховного суду Василь Онопенко.

Дуже віддалено до групи Льовочкіна можна віднести Станіслава Прокопенка, який балотується за 206 округом, Чернігівська область. Він — перший заступник губернатора, а насправді — близький соратник Едуарда Прутніка, в минулому керував його будівельним бізнесом. Прутінка після виходу зі спільного бізнесу із родиною Януковича дедалі менше пов’язує з українською політикою. Але він залишається кумом Сергія Льовочкіна та його товаришем.

Ще одна людина, що бере участь у цих виборах та близька з Льовочкіними – це Сергій Бондарчук, 5 номер списку «Нашої України».

Бондарчук — прагматичний діяч епохи Ющенка, який всі п’ять років його каденції керував компанією «УкрСпецЕкспорт», що торгує озброєннями. Тому жодних адекватних пояснень його участі у програшному проекті «Наша Україна» бути не може — окрім одного: це — технічний проект Банкової.

Просто Сергій Бондарчук — кум Юлії Льовочкіної. Крім того, керівник протоколу Януковича Юрій Ладний, ще один соратник Сергія Льовочкіна, одружений на сестрі Бондарчука.

Зрештою, є ще одна людина, яку непублічно підтримує Льовочкін – це Олег Ляшко. Час від часу вони спільно проводять дозвілля, граючи у волейбол. А в політиці на наших очах відбувається дійство, коли із діяча з нульовим рейтингом старанно ліплять політика загальноукраїнської відомості.

Роблять це дуже просто — запрошуючи Ляшка на ток-шоу Шустера, гостьовий склад яких визначає російський політтехнолог Ігор Шувалов – радник Сергія Льовочкіна. Функція Ляшка в сценарії Банкової – троллінг опозиції.

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"
Карта сайта