Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Культурна діяльність та мистецька освіта в Сєвєродонецьку

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МУЗИКИ, ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БІБЛІОТЕК, ДНЯ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ ТА ДНЯ ХУДОЖНИКА

Традиційно, на початку жовтня, коли на професійній культурній ниві відзначаються: Всеукраїнський день бібліотек, Міжнародний день музики, День працівника освіти та День художника – ми підводимо підсумки діяльності та розвитку сфери культури в нашому місті.

Мистецька освіта

В Луганській області діє безперервна та багатоступенева система мистецької освіти, до складу якої входять: початкові спеціалізовані мистецьки навчальні заклади – 78 шкіл естетичного виховання, з них: 53 школи мистецтв, 6 – художніх та 19 музичних, 2 вищих мистецьких навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, вищі мистецькі навчальні заклади ІІІ-IV рівнів акредитації. Дієздатність цієї системи в значній мірі залежить від стану її початкової ланки. Саме вона є кузнею майбутніх кваліфікованих кадрів для галузі культури області.

В нашому місті початкова ланка мистецької освіти представлена 4 школами естетичного виховання (дві музичні, художня, Борівська школа мистецтв). Контингент шкіл складає 943 учні. 110 викладачів забезпечують надання якісної спеціалізованої освіти.

В цьому навчальному році ми досягли високих результатів роботи. За підсумками обласного рейтингу серед початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, з урахуванням результатів обласних мистецьких конкурсів за всіма напрямками, серед музичних шкіл - Сєвєродонецька дитяча музична школа № 2 посіла перше місце, Сєвєродонецька дитяча музична школа № - друге місце, серед художніх шкіл - Сєвєродонецька дитяча художня школа виборола друге місце.

Цих результатів вдалося досягти завдяки професійній, наполегливій та творчій праці наших педагогів.

Серед пріоритетних напрямів розвитку мистецької освіти в області особлива увага приділяється формуванню якісного кадрового складу в початкових навчальних закладах із залученням молодих викладачів, забезпеченню якісної мистецької позашкільної освіти, зміцненню, модернізації та розвитку матеріально-технічної бази.

В 2012 році в Борівській дитячій школі мистецтв проведено заміну віконних блоків на металопластикові склопакети, в музичних школах виконано поточні ремонти навчальних кабінетів та проведено якісну підготовку приміщень до початку нового учбового року.

Професійну ланку навчальних мистецьких закладів в нашому місті очолює Сєвєродонецьке обласне музичне училище імені Сергія Прокоф’єва. В закладі здобуває освіту 191 студент. 68 висококваліфікованих викладачів готують для системи освіти та культури справжніх фахівців своєї справи. Кількість перемог на міжнародних, всеукраїнський та обласних конкурсах яскраво свідчить про рівень підготовки студентів та професійну майстерність педагогів. Училище є не тільки закладом освіти, але й методичним центром для шкіл естетичного виховання області та улюбленим місцем культурного відпочинку городян.

29 серпня 2012 року на Обласній конференції директорів шкіл естетичного виховання області, вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, керівників відділів/управлінь культури і туризму райдержадміністрацій і міських рад за сумлінне виконання професійних обов’язків, вагомий внесок у методичну, організаційну та практичну роботу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, пропаганду дитячої творчості ти сприяння розвитку інноваційних процесів грамотою управління культури і туризму облдержадміністрації відзначено:

Кішко Олену Леонідівну – директора КПНЗ «Борівська дитяча школа мистецтв», голову методичного об’єднання шкіл естетичного виховання м. Сєвєродонецька, члена Президії ради директорів шкіл естетичного виховання області;

Яворську Марину Владиславівну– директора КЗ «Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С.С.Прокоф’єва» ;

Цаприку Маргариту Дмитрівну – директора КПНЗ «Сєвєродонецька дитяча музична школа № 1»;

Метьолкіна Геннадія Григоровича – директора КПНЗ «Сєвєродонецька дитяча музична школа № 2».

Грамотою Комунальної установи «Луганській обласний Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва» нагороджено Шматка Леоніда Євгеновича – директора КПНЗ «Сєвєродонецька дитяча художня школа».

Бібліотечна справа

Сучасна бібліотека є соціокультурним та комунікаційним центром, основна мета якого організація і управління інформацією та надання доступу до неї користувачам.

Бібліотеки Сєвєродонецька займають достойне місце в розвитку національної культури, вони являються потужним фактором духовного відродження.

В нашому місті діють публічна бібліотека з філією в смт. Борівське, бібліотека для дітей, з філією в смт. Сиротине, бібліотека для юнацтва ім. Йосипа Курлата та бібліотека при міському Палаці культури.

Загальний бібліотечний фонд станом на 01 жовтня 2012 року складає 355 750 екземплярів. Кількість відвідувань бібліотек за минулий рік - 295 000, користувачів (в т.ч. інтернет-користувачів) - 27 382 чоловік.

Кожні півроку за рахунок місцевого бюджету відділ культури міської ради проводить передплату найновіших періодичних видань.

Бібліотеки постійно впроваджують нові технології - Wi-Fi, Skype. Це дозволяє надавати сучасні інформаційні послуги користувачам, серед яких: проведення он-лайн конференцій, створення буктрейлерів, навчання людей похилого віку та малозабезпечених основам комп’ютерної грамотності.Особливою популярністю в бібліотеці для дітей користуються такі форми роботи, як: відео-вікторини, відео-подорожі, фотомонтажі, відео-вернісажі. Бібліотеки міста надають інформацію про свою роботу в соціальних мережах та на сторінках персональних сайтів.

В липні 2012 року міська публічна бібліотека була включена до Мережі Пунктів доступу громадян до офіційної інформації. ПДГ – це інформаційний центр, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів держави та місцевої влади. Також вона стала переможцем гранда під патронатом програми «Бібліоміст» на отримання безкоштовного програмного забезпечення компанії Microsoft.Приблизна сума гранту склала біля 30 тисяч гривень. Прийнявши участь в конкурсі фотографій «А ти підтримав бібліотеку?», який проводила інформаційна компанія «Сучасна бібліотека» в мережі Facebook, бібліотека вийшла в фінал та отримала приз.

В бібліотеці для юнацтва діє правовий клуб «Право знати право», де проводяться такі форми роботи, як: правовий футбол «Основи трудового законодавства», юридичний діалог «Кримінальний кодекс», тренінг-семінари «Права дитини: міф чи реальність?». Особливу зацікавленість у молоді викликала акція «Вінтажний чемодан ДНБ», де можна було подивитись дембельські альбоми своїх дідів і батьків та приміряти справжню військову форму. В цьому році бібліотека підготувала інформаційно-бібліографічний вказівник «Наш ліс», історичну брошуру «Пам’ятки Сєвєродонецька», що стали в пригоді викладачам загальноосвітніх шкіл міста.

Бібліотеки Сєвєродонецька протягом багатьох років займають лідируючі позиції в Луганській області з якості надання інформаційних послуг, креативного підходу в обслуговуванні користувачів. І цей рік не став виключенням.

З 17 по 20 вересня 2012 року на базі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва проходив V Форум молодих бібліотекарів Луганщини«Книга. Молодежь. Интеллект».Складовою частиною форуму був бібліотечний конкурс «Бібліотечний бренд». Бібліотека для юнацтва ім. Й.Б.Курлата стала лауреатом по трьох номінаціях: «Память в наследство», «Библиотека — собеседник» и «Под одним небом»та отримала головний приз – кубок і сертифікат «Бібліотека — територія молоді».

Молоді бібліотекарі (до 35 років) змагались в створенні буктрейлерів (короткий відеоролик за мотивами книги). Перше місце виборола Ю.Є.Біловицька, бібліотекар Сєвєродонецької міської публічної бібліотеки, за буктрейлер за мотивами книги Світлани Талан «Когда ты рядом», а бібліотека для юнацтва виборола перемогу за буктрейлер «Молодая гвардия», який створено творчою групою «Час», під керівництвом ведучого бібліотекаря Т.М. Забирко.

Виставкова діяльність та художнє мистецтво

День художника є святом багатьох талановитих художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва нашого міста. Дізнатись про багатьох з них та побачити їх роботи ви можете відвідавши Сєвєродонецьку галерею мистецтв.

"Сєвєродонецка галерея мистецтв" - це три просторі світлі зали, обладнані спеціальною системою загального й локального освітлення. Заклад входить в трійку кращих галерей України, які обладнані за останніми технічним тенденціям в цій області.

В Галереї експонується більш ніж 1300 робіт 164 художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Сєвєродонецька і регіону, серед них: член Національної спілки художників України, член Національної спілки ковалів України, член Національної спілки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва України, 2 народні самодіяльні художники Луганщини, 19 народні самодіяльних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Луганщини.
Тут ви можете побачити твори образотворчого мистецтва: живопис, графіку; роботи, виконані з використанням різних матеріалів: олія, акварель, гуаш, туш, пастель, анілін, акрил; витвори декоративно-ужиткового мистецтва: різьблення по дереву, художнє зварювання, кування, декоративний розпис, художній розпис по склу, вітраж, вишивка, кераміка, бісероплетіння, "витинанка", творчі роботи, виконані в техніці тонованої соломки, ф'юзингу. В другій залі кожні 3-4 тижні походить експозиція нової виставки.

Сьогодні Сєвєродонецька галерея мистецтв - це місце експозиції кращих ексклюзивних робіт самодіяльних та професійних авторів Сєвєродонецька й регіону (Кремінна, Рубіжне, Лисичанськ); знайомство із сучасними графіками, живописцями, фотохудожниками Києва, Москви, Харкова, Чернігова, Луганська, Алма-Ати; культосвітня діяльність та різні форми проведення заходів, популяризація творчості сєвєродончан різних вікових категорій у заходах міста й за його межами (Сватове, Рубіжне, Лисичанськ, Луганськ, Київ). У найближчих планах - спільні проекти з галереями й художніми музеями Лисичанська, Луганська,Харкова.

Шановні колеги! В канун професійних свят висловлюю вам щиру подяку за бездоганну та кропітку працю, безмежну відданість своїй справі, творчий неспокій та невпинний рух до досконалості.

Бажаю миру і щастя вам і вашим родинам, натхнення, здоров’я та оптимізму!

З повагою

Начальник відділу культури Ольга Лішик

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд
stróżówki cena, w

© 2011 Гостиница "Лисичанск"
Карта сайта