Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Відбувся круглий стіл "Бюджет м. Сєвєродонецьк 2012 р."

В рамках проекту «Прозорий бюджет Сєвєродонецька» 27 січня 2012 року в конференц-залі МГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади» відбувся круглий стіл «Бюджет м. Сєвєродонецьк 2012 р.: доходи та видатки по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» і «Охорона здоров’я» за участю депутатів відповідної комісії міської ради, членів громадської ради і профільних розпорядників бюджетних коштів.

Проект «Прозорий бюджет Сєвєродонецька», який виконує Сєвєродонецька агенція розвитку громади, спрямовано на забезпечення участі громадськості у бюджетному процесі міста Сєвєродонецьк, підвищення прозорості формування бюджету та ефективності використання бюджетних коштів. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр.

Цього разу учасники круглого столу обговорили основні показники бюджету Сєвєродонецька на 2012 рік та аспекти програми соціально-економічного розвитку міста, які стосуються освіти та фізичної культури і спорту.

Бюджет відділу освіти Сєвєродонецької міської ради в 2012 році складає 119 394 327 гривень, у тому числі видатки загального фонду - 113527393 гривень, та видатки спеціального фонду – 5 866 934 гривень, з яких 654 759 гривень є бюджет розвитку. Безпосередньо на освіту буде спрямовано 117 077 610 грн.

Найбільша частка бюджету, яка складає 67 057 321 гривень, прогнозовано приходиться на загальноосвітні школи. Кількість сєверодонецьких школярів – 9244 особи, тобто, кожний школяр «обходиться» міському бюджету в 7254 гривень. На утримання дошкільних закладів освіти заплановано 35 451 424 гривень. Ураховуючи, що в Сєвєродонецьку кількість дітей, які відвідують дошкільні заклад становить 3560 осіб, на кожного дошкільника приходиться 9958 гривень.

Практично вся сума бюджету покриває виключно захищені статті (оплата праці працівників освітніх установ, нарахування на заробітну плату, сплата комунальних послуг та енергоносіїв, тощо). Також значна сума передбачена для закупівлі продуктів харчування: для дошкільних закладів це 2 535 393 гривні, для загальноосвітніх шкіл 3 246 640 гривень.

В сфері освіти в місті реалізується 7 профільних програм:

Відділ у справах сім"ї, молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради для виконання покладених на них повноважень має в своєму розпорядженні 11 430 264 гривні.

Треба зауважити, що контрольна цифра, яка була рекомендована міністерством фінансів на даний напрямок по місту Сєвєродонецьк становить 1 410 000 гривень. Даний показник розраховується, виходячи з численності мешканців міста. Проте, в Сєвєродонецьку збережена практично вся інфраструктура, яка стосується фізичної культури та спорту, і для підтримки існуючого стану було додатково заплановано ще понад 10 млн. гривень.

Найбільшою часткою бюджету відділу є витрати, спрямовані на фізичну культуру та спорт, а саме 10 279 697 грн, де в свою чергу, левова доля витрат прийшлася на утримання та навчально-тренувальну роботу дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 8 325 568 гривень. Доречи, в місті культивується 21 вид спорту, працює 4 дитячо-юнацькі спортивні школи (включаючи басейн «Садко»).

На жаль, і в даному випадку, мова йде практично тільки про захищені статті бюджету. Особливо треба зауважити, що значну частку витрат складає оплата комунальних послуг та електроносіїв, що свідчіть про те, що значну увагу при плануванні розвитку міста треба приділяти енергозберігаючим технологіям та програмам, які знижують витрати на енергоносії.

Реалізація проекту «Прозорий бюджет Сєвєродонецька» формує в місті культуру залучення громадськості до процесу формування бюджету.

Питання прозорості бюджетів і громадського контролю над витратами бюджету відіграють важливу роль у всіх демократичних суспільствах. Існує думка, що вони є ключовими передумовами для запровадження ефективного управління і справляють позитивний вплив на результати бюджетного процесу. Ефективні й реальні механізми впливу громадян на рішення, що стосуються витрат бюджету, дуже важливі для країн, які розвивають демократію, оскільки слугують доказом для пересічних громадян, що їхня думка має значення.

Головним довгостроковим результатом проекту стане те, що в місті Сєвєродонецьк буде впроваджена методологія формування бюджету за участю всіх зацікавлених сторін, що є важливим фактором, оскільки підвищує активність громадян, посилює демократію та покращує рівень життя громади за допомогою впровадження ефективної політики.

Віра Попсуй,

голова правління МГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади»

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"
Карта сайта