Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Прозорий бюджет Сєвєродонецька

В рамках проекту «Прозорий бюджет Сєвєродонецька» 20 січня 2011 року в конференц-залі МГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади» відбувся круглий стіл «Бюджет м. Сєвєродонецьк 2012 р.: доходи та видатки по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» і «Охорона здоров’я» за участю депутатів відповідної комісії міської ради, членів громадської ради і профільних розпорядників бюджетних коштів.

Учасники круглого столу обговорили основні показники бюджету Сєвєродонецька на 2012 рік та аспекти програми соціально-економічного розвитку міста, які стосуються соціального захисту та охорони здоров’я. Самі ці складові видаткової частини міського бюджету (разом з «Освітою», яка буде розглянута на окремому круглому столі) є найбільш значущими та витратними.

Бюджет управління охорони здоров'я Сєвєродонецької міської ради в 2012 році складає 89 472 478 гривень,з яких 89 166 978 грн будуть спрямовані безпосередньо на охорону здоров’я. На жаль,існуючи умови є такими, що практично вся сума покриває виключно захищені статті (оплата праці працівників лікувальних установ, нарахування на заробітну плату, сплата комунальних послуг та енергоносіїв, тощо).

Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради для виконання покладених на них повноважень має в своєму розпорядженні 121 548 194 гривні, де найбільшою часткою є витрати на соціальний захист та соціальне забезпечення населення міста, а саме 103 225 382 грн. До цієї категорії увійшли такі витрати, як пільги ветеранам війни, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, пільги багатодітним сім'ям; допомога у зв'язку з вагітністю і пологами, виплати при народженні дитини та на догляд за дитиною віком до 3 років , інші види допомоги сім’ям з дітьми; державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, субсидії населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг; утримання центрів соціального обслуговування; державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тощо.

Значні кошти, які передбачені в бюджеті управління праці та соціального захисту населення, складають компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян згідно діючого законодавств та направляються на транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунікації та інформатику. Так тільки компенсаційні виплати на пільговий проїзд електротранспортом окремим категоріям громадян обходяться міському бюджету в 10 825 728 гривень.

Проект «Прозорий бюджет Сєвєродонецька», який виконує Сєвєродонецька агенція розвитку громади, спрямовано на забезпечення участі громадськості у бюджетному процесі міста Сєвєродонецьк, підвищення прозорості формування бюджету та ефективності використання бюджетних коштів. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр.

Слід зазначити, що бюджет міста Сєвєродонецьк формується на основі державного бюджету України. Він направляється як на повноваження делеговані державою згідно Конституції та Бюджетного кодексу, так і на виконання власних повноважень. Держава доводить контрольні цифри — витрати, які ми повинні направити на виконання напрямків - освіта, культура, охорона здоров'я, фізкультура та спорт. Окрім цього бюджетом передбачається фінансування житлово-комунального господарства, міста, капітальні вкладення тощо. Ми бачимо, що в умовах, коли від держави надходить не на достатньому рівні обсяг доходів на виконання державних повноважень, треба шукати кошти додаткові. Таким чином, місто вимушено частину коштів, які планувалися для ЖКГ, будівництво, виконання міських програм скорочувати і перерозподіляти на виконання делегованих повноважень держави. І такий підхід триває роками.

У ході обговорення учасники круглого столу пришли до висновку, що публічне обговорення актуальних питань розвитку міста служить зниженню соціальної напруги, в зв’язку з чим було запропоновано інформувати громадськість через ЗМІ про реальний стан наповнення та використання міського бюджету, роз’яснення необхідності залучення громади до вирішення суспільних проблем, в тому числі до обговорення найважливішого фінансового документа міста.

Реалізація проекту «Прозорий бюджет Сєвєродонецька» формує в місті культуру залучення громадськості до процесу формування бюджету. Адже саме люди повинні визначати, на які потреби в першу чергу необхідно направляти бюджетні кошти.

Віра Попсуй,
голова правління МГО «Сєвєродонецька агенція розвитку громади»
керівник проекту «Прозорий бюджет Сєвєродонецька»

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"
Карта сайта