Гостиница Лисичанск

Детальную информацию о номерах,
дополнительных услугах, условиях
бронирования и оптимальном маршруте
к гостинице можно узнать по номеру:

+38 (066) 822 88 28

Краєзнавцю про вимірювання

10 жовтня в Україні відзначається професійне свято працівників стандартизації та метрологїі, а 14 жовтнясвітова спільнота широко відзначає Всесвітній день стандартів

Напередодні цих дат побачила світ нова книга провідного інженера-метролога Сєверодонецького «Азота» Сергія Петровича Каленюка «Краєзнавцю про вимірювання». Автор давно відомий тим, хто цікавиться історією рідного краю по чисельним публікаціям в періодиці і книжкам, виданими у співавторстві з лисичанським архітектором Миколою Ломако, «Давня історія Сєверодонецька», «Роти полку Депрерадовича» та «Террафоксы и другие лисичане».

У новій книзі Каленюк – метролог і краєзнавець поєднав професію і уподобання. У ній ідеться про те, чим вимірювали, якими одиницями користувалися у Придінцевому Порубіжжі в часи, коли не існувало ні метра, ні кілограма. Це науково-популярне видання базується на зібраних автором прикладах з краєзнавчої практики. Вони допомагають зрозуміти труднощі перекладу старих, дометричних одиниць вимірювання в сучасні. Про непрості речі він говорить просто і доступно.

Виявляється, всім відома верста мала різні розміри, не кажучи вже про сажень, яких у різні часи було більше п’ятнадцяти. Але рекордсменом по кількості одиниць з однією назвою можна вважати герцогство Баден, у якому на початку ХІХ століття було 112 мір під однією назвою «лікоть». Можна уявити, які непорозуміння виникали з оподаткуванням землі. Тому й прийшли до необхідності міжнародної системи одиниць з метром і кілограмом. Автор розповідає і про народні одиниці, якими користувалися у нашій місцевості задовго до запровадження урядових стандартизованих одиниць. Це портище, днище, плаха, швирка, копа... Розкриває він і призабуті правила, за якими слід розуміти давні форми запису числівників, наприклад, полтретья, полшестадесяти, четвертой на десять та інші.

Після знайомства з книжкою стає зрозумілішою важливість професій метролога та стандартизатора у сучасному світі.

Книга містить чималий довідковий апарат, продумана подача інформації, і цікаве оформлення дизайнером Б. Романовим. Науковий редактор цього унікального науково-популярного видання – харківський спеціаліст із законодавчої метрології О. Малецька висловлює сподівання, що книжка буде цікавою і корисною усім читачам.

Фасад
Фасад здания
Номер
Номер гостиницы
Вход
Главный вход
Кафе-бильярд
Кафе-бильярд

© 2011 Гостиница "Лисичанск"